Postitatud

Avasta kuidas Kuu mõjud aitavad sul tervise ja keha eest hoolitseda

Kuu mõjud tervisele: Antiikaja kuulus arst Hippokrates soovitas vältida kirurgilist koormust nendes kehaosades ja elundites, mida Kuu parajasti mõjutab. Samas ta rõhutas, et nende kehaosade eest hoolitsemine sel perioodil toob kaasa paremad tulemused kui muudel päevadel. Näiteksi kui Kuu liigub Jääras aktiveerub peapiirkond hõlmates aju, silmi, nina ja ülemisi hambaid. Sel ajal on soovitav vältida kirurgilisi protseduure nende kehaosade suhtes. Samas võivad silmakompress või peamassaaz olla eriti tõhusad meetodid, aidates leevitada pinget ja stressi.

Jaanuar 2024

1.1-3.1 kella 2.46-ni Kuu liigub Neitsis

Aktiveerunud kehaosad ja elundid mida ei saa koormata on kõhunääre, soolestik ja hingamiselundid.

Neitsipäevadel võiksite arvestada järgmiste tegevustega, et toetada ja mitte koormata neid kehaosi; Kuna Neitsi valitseb kõhunääret ja soolestikku, on oluline jälgida oma toitumist. Vältige rasket toitu või liigset suhkrut, sest see mõjutab teie seedimist. Tehke hingamisharjutusi, mis aitavad parandada kopsude funktsiooni. Proovige toetada seedetrakti heaolu, tarbides probiootikume. Kuna Neitsi on täpse ja analüütilise märgina seotud tervise kontrollimise ja ennattamisega, võiksite kaaluda regulaarseid tervisekontrolle ja jälgida oma tervist. Neitsi märk on seotud ka korra, puhtuse ja detailide tähtsusega. Kui hoiakud on tasakaalus, võib see vähendada stressi ja seeläbi toetada kõigi mainitud kehaosade tervist. Lõõgastumine ja stressi vähendamine võivad toetada nii kõhunääret kui ka soolestikku.

Soodsad päevad: juuste lõikamiseks (kui soovid et juuste kasv aeglustub), hambaraviks, hamba eemaldamiseks, toitumusharjumuste muutmiseks, tätoveerimiseks, naha augustamiseks, epilatsiooniks ja depilatsiooniks.

3.1 kell 2.46-5.1 kella 14.39-ni Kuu liigub Kaaludes

Aktiveerunud kehaosad ja elundid mida ei saa koormata on põis ja neerud ja näonahk.

Kaalude pävadel tarbige piisavalt vett (kella 15-17 vahelisel ajal), et toetada neerude normaalset funktsiooni ja aidata eemaldada kehast jääkaineid. Vältige liigset kofeiini ja alkoholi, mis võivad neerudele lisakoormust põhjustada. Hoolitsege oma näonaha eest. Puhastage nahk õrnalt, kasutades nahatüübile sobivaid tooteid ja niisutage regulaarselt.

Soodsad päevad : juuste lõikamiseks (kui soovid et juuste kasv aeglustub) ja kosmeetilisteks protseduurideks.

5.1 kell 15.40- 7.1 kella 23.07-ni Kuu liigub Skorpionis

Aktiveerunud kehaosad ja elundid mida ei saa koormata on jämesool, kusejuha ja suguelundid.

Skorpionipäevadel naised võiksid proovida istumisvanni, kuhu on lisatud raudrohtu. See on ajatu meetod naistevaevade ennatamiseks või leevendamiseks.

Soodsad päevad: epilatsiooniks, depilatsiooniks, hambaraviks ja hamba eemaldamiseks.

Ebasoodsad päevad: juuksuri külastamiseks.

7.1 kell 23.08 -10.1 kella 3.33-ni Kuu liigub Amburis

Aktiveerunud kehaosad ja elundid mida ei saa koormata on maks, reied ja ristselg.

Soodsad päevad: hambaraviks ja hamba eemaldamiseks ja maksa puhastamiseks toksiinidest. Näiteks võilillejuurest tehtud tee on suurepärane maksa puhastaja.

Amburipäevadel ei ole soovitav võtta ette suuremaid jalgsimatku, eriti nüüd kui amburipäevad on vana kuu viimasel nädalal, sest pikk jalgsimatk võib avaldada jalgadele ja ristiseljale liigset koormust. Amburipäevadel on mõistlik valida kergemaid liikumisviise või lühemaid jalutuskäike ja vältida liigset füüsilist pingutust et säilitada keha heaolu.

10.1 kell3.34 -12.1 kella 5.01-ni Kuu liigub Kaljukitses

Aktiveerunud kehaosad ja elundid mida ei saa koormata on põlved, liigesed, luud ja nahk.

Kaljukitse päevadel toetage luude tervist, tagades piisava kaltsiumi ja D- vitamiini tarbimise. Liigeste tervise toetamiseks võiksite teha regulaarseid liigutusi ja harjutusi, et säilitada liigeste paindlikkus ja tugevus. Samuti on oluline vältida liigset koormust. Naha heaoluks on oluline säilitada niiskust. Niisutavad kreemid või õlid aitavad nahka niisutada. Kaljukits on seotud vastutusega. Püüdke hoida tasakaalu oma kehalise aktiivsuse, puhkuse ja töö vahel, et vältida liigset stressi, mis mõjutb kogu keha, sealhulgas ka luude ja liigeste tervist.

10.1 on veel soodne päev hambaarsti külastamiseks.

Ebasoodsad päevad: naha augustamiseks, tätoveerimiseks ja alkoholi tarbimiseks.

12.1 -24.1 on kasvava kuu aeg. Kasvava kuu aeg on seotud paranemise ja taastumisega. Tehke keha tugevdavaid treeninguid, mis sobivad teie füüsilisele vormile. See võib hõlmata jõuharjutusi või aeroobset treeningut, et hoida oma keha tugevana ja paindlikuna. Tarbige taimeteesid ja tervislikke jooke, mis aitavad organismi tugevdada. Kaaluge looduslikke ravimeetodeid, nagu näiteks ravimtaimede kasutamine või traditsionaalsed ravivannid, et toetada keha paranemist.

12.1 kell 5.02 – 14.1 kella 5.28-ni Kuu liigub Veevalajas

Aktiveerunud kehaosad ja elundid mida ei saa koormata on veenid, sääred ja perifeerne närvisüsteem.

Soodsad päevad: juuste lõikamiseks ja värvimiseks.

Ebasoodsad päevad: tätoveerimiseks, naha augustamiseks ja alkoholi tarbimiseks.

14.1 kell 5.29 – 16.1 kella 6.48-ni Kuu liigub Kalades.

Aktiveerunud kehaosad ja elundid, mida ei saa koormata on jalalabad, varbad ja lümfisüsteem

Kaladepäevadel leotage jalgu sooja veega või proovige jalgadele mõeldud rahustavat jalavanni, see aitab leevendada jalgade väsimust ja turset. Tehke lühikesi jalutuskäike, et stimuleerida vereringet jalgades ja tugevdada varbaid ning jalalaba lihaseid. Liikumine aitab ka lümfisüsteemi tööd toetada. Lümfimassaaz on hea lümfisüsteemi toetamiseks. Kui teil on selle meetodi kasutamiseks vajalikud teadmised, võite proovida kergeid lümfimassaazi tehnikaid. Masseerige jalataldu õrnalt, see aitab lõdvestada lihaseid ja parandab veeringet. Jooge piisavalt vett, et toetada lümfisüsteemi ja aidata eemaldada kehast jääkaineid. Püüdke vältida pikaajalist seismist või istumist, ning kõrgeid kontsi, mis võivad varbaid ja jalgu koormita.

Ebasoodsad päevad: juuste lõikamiseks ja värvimiseks.

16.1 kell 6.49 – 18.1 kella 10.11-ni Kuu liigub Jääras

Aktiveerunud kehaosad ja elundidm mida ei saa koormata on peapiirkond, silmad, ülemised hambad ja neerupealsed.

Ebasoodsad päevad hambaraviks

18.1 kell 10.12- 20.1 kella 15.57-ni Kuu liigub Sõnnis

Aktiveerunud kehaosad ja elundid mida ei saa koormata on kurk, kael, mandlid, kõrvad ja alumised hambad.

Sõnnipäevadel proovige lõdvestavaid kaelaharjutusi, mis leevendavad pingeid selles piirkonnas. Näiteks sooja kaelakompressi kasutamine võib olla abiks. Tarbige sooje jooke, näiteks taimeteesid et hoida kõri niiskena. Kui teil esineb mandlitega seotud probleeme, võib soe soolalahusel põhinev loputus olla kasuks. Kui teil on kalduvus kõrvavalule, kaitske kõrvu tuule eest. Kui te kasutate palju oma häält, pidage meeles häälehooldust. Vältige karjumist ja ja liigset vestlemist valjusti.

Soodsad päevad juuste värvimiseks ja lõikamiseks.

Ebasoodsad päevad hambaraviks.

20.1 kell 15.58 – 22.1 kella 23.50-ni Kuu liigub Kaksikutes

Aktiveerunud kehaosad ja elundid mida ei saa koormata on käed, õlad, kopsud ja kesknärvisüsteem.

Soodsad päevad juuksuri külastamiseks.

22.1 kell 23.51 – kuni 25.1 kella 9.36-ni Kuu liigub Vähis

Aktiveerunud kehaosad ja elundid mida ei saa koormata on kõht, rind ja magu

Vähipäevadel hoiduge raskete, rasvaste ja vürtsikate toitude tarbimisest ning eelistage kergesti seeditavaid toite. Vältige stressi, sest stress mõjutab seedesüsteemi ja magu.

Ebasoodsad päevad juuste lõikamiseks ja värvimiseks.

25.1 kell 19.53 on täiskuu. Täiskuu ajal pluss-miinus kaks päeva, keha omastab väga hästi toitu, jooki, vitamiine ja ravimeid. Kaks päeva pärast täiskuud algab kahaneva kuu aeg.

25.1 kell 9.37- 27.1 kella 21.11-ni Kuu liigub Lõvis

Aktiveerunud kehaosad ja elundid, mida ei saa koormata on süda, selg ja veresoonkond.

Lõvipäevadel tarbige südame tervist toetavaid toite ja harjutage stressimaandamise tehnikaid. Olge ettevaatlik raskuste tõstmisel, et vältida selja vigastamist. Lõvi märgiga seostatakse uhkust ja eneseväärikust. Oluline on end väärtustada ning mitte lasta negatiivsetel mõtetel või teistel mõjutada enesehinnangut.

27.1 kell 21.12- 30.1 kella10.03-ni Kuu liigub Neitsis (vaata 1.- 3.1)

30.1 kell 10.04- 31.1 Kuu liigub Kaaludes (vaata 3.-5.1)

Kui soovid isiklikku konsultatsiooni või kui sul on konkreetseid küsimusi, võta ühendust.

lunaria.astroloogia@gmail.com