Postitatud

Kas investeerimis-ja äritegevuses on võimalik saada paremat tootlust, jälgides Kuu liikumist?

Kuu mõju investeerimises ja äritegevuses

Eeldatakse et investeerimisotsuseid tehakse ratsionaalselt, mitte emotsionaalselt, kuid kas ikka on nii?

Inimeste meeleolu kohta investeerimistegevuses ja kauplemises on läbi viidud mitmeid uuringuid, kus on avastatud et Kuu faasid ja Kuu kontaktid teiste taevakehadega mõjutavad inimeste meelt ja käitumist, info töötlemist, ostu-müügiotsuseid ja investeerimistegevust. Ka USA Föderaalreservi süsteemis on märgatud, et aktsiaturu igapäevased liikumised seostuvad investorite tuju ja üldise meeleoluga.

Väga märgatav on Kuu mõju lühiajalistes investeeringutes (näiteks päevakauplemisel) ja äritegevuses. Lühiajaliste investeerimistegevuste jaoks on välja töötatud Kuu rohelised ja punased perioodid. Roheline periood, mil aktsiaturg kipub keskmiselt paremini toimima, algab kolm päeva pärast noorkuud ja punane periood algab üks päev enne täiskuud. Kuid ka nendes perioodides on erandeid, mida on hea teada.  Näiteks Kuu ja majandusega seotud planeedi pingeaspekt põhjustab langust ka Kuu rohelisel perioodil ja Kuu ja majandusega seostuva planeedi positiivne aspekt tõusu ka punasel perioodil.  Päikesevarjutus majandusega seostuva planeedi planeedi lähedal põhjustab börsis kaose.

Aktsiaturu tootlus on madalaim umbes viis päeva pärast geomagneetist tormi.

Sihitu Kuu ajad- mitte miski mis sel ajal ette võetakse ei anna loodetud tulemust. Mitte midagi konkreetset ei sünni.

Inimeste meeleolu, käitumist ja ostusoovi mõjutab ka Kuu liikumine sodiaagimärgis,

Kui Kuu asub tulemärkides (Jääras, Lõvis või Amburis) tegutseme spontaansemalt, käitume julgemalt ja oleme heldemad),

Kui Kuu asub maamärkides (Sõnnis, Neitsis või Kaljukitses) tegutseme läbimõeldumalt, pragmaatilisemalt ja hoolikamalt),

Kui Kuu asub õhumärkides (Kaksikutes, Kaaludes või Veevalajas) tegutsemine on muretum ja hoolimatum,

Kui Kuu asub veemärkides (Vähis ja Kalades) tegutseme emotsioonide ajel, kuid kui Kuu asub Skorpionis tegutseme otsustavalt ja süsteemselt.

Tasub arvesse võtta veel neid päevi mil Kuu on apogees( lähedal maad) või perigees (kaugel Maast) ja Kuu äärmuslikku kõrvalekallet oma tavapärasest teekonnast ( Kuu deklinatsioon) , sest ka need nähtused seostuvad aktsiahindade irratsionaalse kõikumisega.

Näidis  Kuu rohelisest ja punasest  perioodist ja Kuu nähtustest: