Kas me sobime kokku?

Sünastria on astroloogiaharu, mis analüüsib inimeste omavahelisi suhteid. Miks küll inimesed kes pealtnäha üldse kokku ei sobi, elavad koos kaua ja õnnelikult? Nii nagu igal inimesel, on ka igal suhtel oma ainulaadne iseloom. Analüüsida saab nii armusuhteid, abielusuhteid, peresuhteid, laste ja vanemate väliseid suhteid, aga ka äripartnerite või töökaaslaste omavahelisi äri ja töösuhteid. Saab võrrelda kahe või näiteks terve perekonna sünnikaarte, ning nende põhjal koostatakse põhjalik analüüs. Saadud info avab meie silmad suhte erinevate pingete ja rõõmude osas, ning näitab kuidas meie energia partneri või pereliikme energiaga ühildub.Partnerite omavahelist sobivust analüüsides vaatavad astroloogid aspektikujundeid. Aspektid tähistavad taevakehade omavahelisi suhteid ning näitavad kas ühendatud energia tekitab partnerite vahel koostööd või vastuolu.

Kokkusobivus isiklike planeetide alusel:

Isiklikud planeedid k.a Päike ja Kuu on Merkuur, Veenus ja Marss.

Astroloogias sümboliseerib inimese päikesemärk (mida enamus meist teab) tema egot, tahet, soovi ja elujõudu. Kuid ainult päikesemärgi põhjal ei saa otsustada kas inimesed sobivad kokku või mitte. Kuumärk sünnikaardil näitab, mida inimene vajab, et tunda end turvaliselt. Millises keskkonnas ta tunneb end hästi ja kuidas ta alateadlikult reageerib. Seega on kuumärkide kokkusobivus küllaltk oluline. Toon näite: mehe kaardil Päike on Skorpionis ja Kuu on Vähis, naise kaardil Päike on Skorpionis ja Kuu on Veevalajas. Päikesemärkide poolest võiks öelda et nad sobivad kokku , kuid kuumärkide poolest mitte. Inimene kelle Kuu on Vähis, on üldiselt kodulembeline, perekeskne ja emotsionaalne (erandina on Kuu ja planeetide vahelised pingeaspektid). Kuu Veevalajas inimesed aga on tavaliselt sõltumatud, neil on raske näidata tundeid, ning nad tunnevad end paremini ühiskondlike asjadega tegeledes kui koduses miljöös. Väga hea näitaja partnerluses on näiteks mehe Päikese ja naise Kuu harmooniline aspekt, sest siis mehe soov- Päike on suunatud naise- Kuu eest hoolitsemisele. Näiteks mehe Päike on Sõnnis ja naise Kuu on kas Sõnnis, Vähis või Neitsis.

Paari omavahelist suhtlemist näitab Merkuur. Kui Merkuurid on harmoonias, siis suhtlemine on kerge, mõtteviis on sarnane ja inimesed saavad teineteisest aru nii eraelus kui ka tööasjades ja äris. Kuid kui Merkuuride vahel on pingeaspekt on neil partnerluses raske teineteist mõista ja puuduvad ühised intellektuaalsed huvid. Töös või äris võib partnerite vahel esineda pettusi või arusaamatusi.

Veenus sümboliseerib väärtushinnanguid, armastust ja rahulolu. Positiivsed Veenuste vahelised aspektid viitavad harmoonilisele suhtele ja samasugustele väärtushinnangutele, pingeaspektid aga sellele, et erinevad asjad toovad rõõmu ja rahulolu. Lisaks näitab naise kaardil Veenuse märk tema naiselikkust ja mehe kaardil (ka Kuu) viitab naisideaalile. Näide: mees kelle Veenus on Kaljukitses on tavaliselt väga töökas ja distsiplineeritud, sest tema jaoks on oluline materiaalne kindlustatus ja sotsiaalne staatus. Tunnete väljendamine sõnades on temale raske, kuid ta on hoolitsev ja praktiline. Kaljukitse Veenusega mehele meeldivad töökad, praktilised ja asjalikud naised.

Marss näitab initsiatiivi, füüsilist energiat ja seda kuidas inimene tegutseb või tülitseb. Kui Marsid on positiivses aspektis siis koostöö sujub ladusalt, inimesed toetavad teineteist nii jõuga kui nõuga. Kuid kui partnerite Marsside vahel on pingeaspekt, siis partnerid kas ärritavad teineteist, tülitsevad palju või neil puuduvad ühised huvid. Naise kaardil viitab Marss meesideaalile (ka Päike) ja mehe kaardil sümboliseerib tema mehelikkust. Näiteks mees, kelle Marss on Lõvis on tavaliselt tugeva seksuaalsusega, püsiv ja oma partneri jaoks pole tal millestki kahju. Kuid ta vajav palju tähelepanu ja austust, teda ei tohi avalikult kompromiteerida, sest siis tema armastus hääbub. Lõvi marsiga naistele meeldivad lahked ja julged mehed

Veenuse ja Marsi omavaheline aspekt näitab aga kirge, või selle puudumist.

Sodiaagimärke on kaksteist ja neid võib võrrelda 12-ne erineva viisiga end väljendada, tunda, mõelda ja näha maailma. Meis kõigis on kõikidele tähemärkidele vastavaid energiaid, mida rohkem ja mida vähem, seda näitab meie sünnikaart. Sünnikaardist on võimalik välja lugeda inimese põhiomadused, kuidas ta suhtleb ümbruskonnaga, tema anded ja vajadused. Näide: lapsevanemal on tugev Kaksikute energia, see tähendab  et sünnikaardil on on mitu tegijat Kaksikute märgis. Kaksikute energia aga on ekstravertne, muutlik ja objektiivne, ning mitte eriti emotsionaalne. Lapsel aga on ülekaalus Vähi energia, mis on introvertne, kardinaalne ja väga emotsionaalne. Lapsevanem vajab palju liikumist, ta tahab reisida ja suhelda, ning on hea kohanemisvõimega. Temal ei ole raske muuta elukohta. Kuid lapsele see on raske, Vähi energiaga laps vajab palju turvalisust, stabiilsust, ning ema lähedust. Tutvudes lapse sünnikaardiga on vanemal kergem teda mõista ja teha kompromisseja. Näide: töökollektiiv kus enamikul on ülekaalus tuleenergia (Jäär, Lõvi, Ambur), sellises kollektiivis on ekstravertne ja kiiretempoline energia, milles rahulik, stabiilne ja introvertne, tugeva Sõnni energiaga inimene tunneb end halvasti.