Inimsuhted

Kas me sobime kokku?

Sünastria on astroloogiaharu, mis analüüsib inimeste omavahelisi suhteid. Miks küll inimesed kes pealtnäha üldse kokku ei sobi, elavad koos kaua ja õnnelikult? Nii nagu igal inimesel, on ka igal suhtel oma ainulaadne iseloom. Analüüsida saab nii armusuhteid, abielusuhteid, peresuhteid, laste ja vanemate väliseid suhteid, aga ka äripartnerite või töökaaslaste omavahelisi äri- ja töösuhteid. Saab võrrelda kahe või näiteks terve perekonna sünnikaarte, ning nende põhjal koostatakse põhjalik analüüs. Saadud info avab meie silmad suhte erinevate pingete ja rõõmude osas, ning näitab kuidas meie energia partneri, või pereliikme energiaga ühildub. Partnerite omavahelist sobivust analüüsides vaatavad astroloogid aspektikujundeid. Aspektid tähistavad taevakehade omavahelisi suhteid ning näitavad kas ühendatud energia tekitab partnerite vahel koostööd või vastuolu.

Kokkusobivus isiklike planeetide alusel:

Isiklikud planeedid k.a Päike ja Kuu on Merkuur, Veenus ja Marss.

Astroloogias sümboliseerib inimese päikesemärk (mida meist enamus teab) tema egot, tahet, soovi ja elujõudu. Kuid ainult päikesemärgi põhjal ei saa otsustada kas inimesed sobivad kokku või mitte. Kuumärk sünnikaardil näitab, mida inimene vajab, et tunda end turvaliselt, millises keskonnas ta tunneb end hästi ja kuidas ta alateadlikult reageerib. Seega on kuumärkide kokkusobivus küllaltki oluline. Toon näite: mehe kaardil Päike on Lõvis ja Kuu on Vähis, naise kaardil Päike on Jääras ja Kuu on Veevalajas. Päikesemärkide poolest võiks öelda et nad sobivad hästi kokku, kuid kuumärkide poolest mitte. Inimene kelle Kuu on Vähis, on üldiselt väga kodulembeline, perekeskne ja emotsionaalne ((erandina on Kuu ja planeetide vahelised rasked aspektid). Kuu Veevalajas inimesed aga on tavaliselt sõltumatud, neil on raske näidata tundeid, ning nad tunnevad end paremini ühiskondlike asjadega tegeledes kui koduses miljöös. Väga hea näitaja partnerluses on näiteks mehe Päikese ja naise Kuu harmooniline aspekt, sest siis mehe soov- Päike on suunatud naise Kuu – eest hoolitsemisele. Näiteks mehe Päike on Sõnnis ja naise Kuu on kas Sõnnis, Vähis või Neitsis.

Paari omavahelist suhtlemist näitab Merkuur. Kui Merkuurid on harmoonias, siis suhtlemine on kerge, mõtteviis on sarnane ja inimesed saavad teineteisest aru nii eraelus kui ka tööasjades ja äris, kuid kui Merkuuride vahel on pingeaspekt, on neil partnerluses raske teineteist mõista ja neil puuduvad ühised intellektuaalsed huvid. Töös või äris võib parterite vahel esineda pettusi või arusaamatusi.

Veenus sümboliseerib väärtushinnanguid, armastust ja rahulolu. Positiivised veenuste vahelised aspektid viitavad harmoonilisele suhtele ja samasugustele väärtushinnangutele, pingeaspektid aga sellele et erinevad asjad toovad rõõmu ja rahulolu, ning neil on erinevad väärtushinnangud. Lisaks näitab naise kaardil Veenuse märk tema naiselikkust ja mehe kaardil (ka Kuu) viitab naisideaalile. Näide: naine kelle Veenus on Kaljukitses on tavaliselt väga töökas ja distsiplineeritud, sest tema jaoks on väga oluline materiaalne kindlustatus ja sotsiaalne staatus. Tunnete väljendamine sõnades on temale raske, kuid ta on hoolitsev ja praktiline. Kaljukitse Veenusega naisele meeldivad töökad, asjalikud ja hea positsiooniga mehed.

Marss näitab initsiatiivi, füüsilist energiat ja kuidas inimene tegutseb või tülitseb. Kui Marsid on positiivses aspektis siis koostöö sujub ladusalt, inimesed toetavad teineteist nii jõuga kui nõuga. Kuid kui partnerite Marsside vahel on pingeaspekt, siis partnerid kas ärritavad teineteist, tülitsevad palju või neil puuduvad ühised huvid. Naise kaardil viitab Marsi märk meesideaalile (ka Päike) ja mehe kaardil sümboliseerib tema mehelikkust. Näiteks mees, kelle Marss on Lõvis on tavaliselt tugeva seksuaalsusega, püsiv ja oma partneri jaoks pole tal millestki kahju. Kuid ta vajab palju tähelepanu ja austust, teda ei tohi avalikult kompromiteerida, sest siis tema armastus hääbub. Lõvi Marsiga mehele meeldivad “säravad” ja julged naised. Veenuse ja Marsi omavaheline aspekt näitab aga kirge või selle puudumist.

Sodiaagimärke on kaksteist ja neid võib võrrelda 12-ne erineva viisiga ennast väljendada, tunda, mõelda ja näha maailma. Meis kõigis on kõikidele tähemärkidele vastavaid energiaid, mida rohkem ja mida vähem, seda näitab meie sünnikaart. Sünnikaardist on võimalik välja lugeda inimese põhiomadused, kuidas ta suhtleb ümbruskonnaga, inimese anded ja tema vajadused. Suhteid saab analüüsida abikaasade, elukaaslaste, lapse ja vanemate, sõprade, töö- ja äripartnerite vahel. Näiteks lapsevanemal on tugev Kaksikute energia, see tähendab et sünnikaardil on mitu tegijat Kaksikute märgis. Kaksikute energia aga on ekstravertne, muutlik ja objektiivne, ning mitte eriti emotsionaalne. Lapsel aga on ülekaalus Vähi energia, mis on introvertne, kardinaalne ja väga emotsionaalne. Lapsevanem tahab palju liikuda, reisida, suhelda, ta on hea kohanemisvõimega, ning tal ei ole raske muuta elukohta või inimsuhteid. Kuid lapsele see on raske, tema vajab stabiilsust ja ema lähedust. Tutvudes lapse sünnikaardiga on vanemal kergem teda mõista ja teha kompromisseja. Või töökollektiiv, kus enamikul on ülekaalus tulemärkide (Jäär, Lõvi, Ambur) ekstravertne ja kiiretempoline energia. Sellises seltskonnas rahulik, stabiilne ja introvertne, tugeva Sõnni energiaga inimene tunneb end halvasti.